Tuesday , 19 February 2019 / سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
سرخط خبرها
خانه » اخبار شهر اراک » سیاسی » امام جمعه موقت اراک: حرکت در مسیر ولایت امتداد حرکت در مسیر انبیای الهی است
امام جمعه موقت اراک: حرکت در مسیر ولایت امتداد حرکت در مسیر انبیای الهی است
حجت الاسلام حکمت علی مظفری

امام جمعه موقت اراک: حرکت در مسیر ولایت امتداد حرکت در مسیر انبیای الهی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک حجت‌الاسلام والمسلمین حکمت‌علی مظفری ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز اراک اظهار داشت: این مهم امروز باید در جامعه اسلامی به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گرفته و سرمشق نظام اسلامی شود.

وی تصریح کرد: اطاعت و تبعیت از ولایت باید در عمل نمود داشته باشد، از زمان پیامبر اکرم(ص) عده‌ای از نزدیکان ایشان در واقعه غدیر نزد امام علی(ع) آمدند و به ایشان تبریک گفتند اما در عمل از آن حضرت پیروی نکردند که این انحراف موجب بروز مشکل در جامعه مسلمین شد.

امام جمعه موقت اراک تاکید کرد: تبعیت از ولایت و عمل به آن از پیام‌های ارزشمند غدیر است که باید در همه حال به این موضوع مهم توجه کرد.

مظفری خاطر نشان کرد: غدیر یک حادثه و یا یک اتفاق نیست بلکه یک تکلیف است که اجماع مسلمانان بر اصل بودن آن تاکید دارند.

وی ادامه داد: واقعه غدیر درس‌های فراوانی به همراه دارد که باید این درس‌ها را فرا گرفته و در زندگی به کار بست.

امام جمعه موقت اراک در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه خانواده‌ها به امر نماز تاکید کرد و افزود: نماز موجب دوری از گناه می‌شود و سلامت فرد، خانواده و جامعه را تضمین می‌کند.

مظفری بیان کرد: امروز ماهواره‌ها یکی از مصادیق بارز منکرات به شمار می‌روند که نماز بهترین راه مقابله با آن است، ماهواره یک تکنولوژی است اما امروز انواع آلودگی‌ها و فساد‌های اخلاقی را برای نابودی بنیان خانواده‌ها ترویج می‌کند.

وی همچنین پیرامون ایام حج گفت: این هفته حجاج اعمال حج را به جای می‌آورند که باید قدر لحظه لحظه آن را بدانند.

امام جمعه موقت اراک با بیان اینکه دشمنان به دنبال بی‌محتوا کردن دین و نابودی ارزش‌های والای انسانی هستند، تصریح کرد: دشمنان تمام تلاش خود را در خروج محتوا از اسلام به کار بسته‌اند و همواره هجمه‌های خود را بر مظاهر دین مانند نماز، روزه، نماز جمعه و حجاب اعمال می‌کنند چرا که آنان از اسلام که مکتب انسان ساز است و بشریت را از آلودگی‌ها دور می‌کند ترس و واهمه دارند و با چنین فلسفه‌ای به مبارزه برخواسته‌اند.

مظفری ابراز داشت: در کشورهای اسلامی دشمن به دنبال تفرقه و سرکار آوردن جریان‌های افراطی است که اعمال انجام شده توسط این گروه‌های افراطی همواره مورد هدف تبلیغاتی رسانه‌های غربی و در جهت ضربه زدن به اسلام است و حج جایگاه رفیعی است که باید در آن مسلمانان به یک امت واحد تبدیل و با ایجاد وحدت علیه کفر به مبارزه بپردازند.

وی هدف از اجتماع مردم در حج را وحدت و همدلی مسلمانان عنوان کرد و ادامه داد: یکی دیگر از مبانی فلسفی حج و گردهمایی عظیم مسلمانان ایجاد اتحاد و همدلی در بین مسلمین در راستای مقاومت در برابر دشمنان دین و انسانیت است.

اشاره به شهادت امام هادی(ع) از دیگر محورهای سخنرانی امام جمعه موقت اراک بود.

مشخصات خبر

مشخصات خبر

  • کد خبر
  • منبع خبر
  • لینک کوتاه
کد خبر:۱۰۵۸ – سرویس سیاسی
خبرگزاری فارس
www.arakmag.ir/?p=1058

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 4 = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا