Tuesday , 19 February 2019 / سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
سرخط خبرها
خانه » اخبار شهر اراک » سیاسی » وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی: بررسی آلودگی هوای اراک در اولویت قرار دارد
وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی: بررسی آلودگی هوای اراک در اولویت قرار دارد
وزیر کشور

وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی: بررسی آلودگی هوای اراک در اولویت قرار دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی اظهار داشت: حل مسائل و مشکلات اقتصادی نیازمند مشارکت مردم در امر تولید و اشتغال است.

وی تصریح کرد: امروز استفاده از سرمایه‌هایی که در اختیار مردم است، توان و پتانسیلی که مردم دارند و همچنین نوع نگاهی که مردم در حوزه اقتصادی دارند، می‌تواند کشور را در حل مسائل اقتصادی یاری رساند.

وزیر کشور ادامه داد: اگر ما حتی بتوانیم موضوع تحریم‌ها را حل کنیم با این میزان صادرات نفتی قادر نخواهیم بود رشد هشت درصدی را محقق سازیم، رشد هشت درصدی اقتصاد توانمندی‌ مالی، تولیدی و بهره‌وری بیشتری را طلب می‌کند که این مهم با رویکرد مردم ‌محورانه در امر توسعه‌ دست یافتنی خواهد بود.

رحمانی‌‌فضلی تاکید کرد: مردم در حوزه تجهیز منابع، تولید، مصرف و بهره‌وری باید در صحنه حاضر شوند و مدیران دولت نیز باید مکانیزم‌ها و ساختارهای فرآیندی را در مسیر خود قرار دهند که موجب افزایش مشارکت مردم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر استانداران گفت: امر جابه‌جایی در دولت‌ها در حوزه مدیران به‌ویژه مدیران ارشد امری پذیرفته شده است.

وزیر کشور تصریح کرد: مردم در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر و رای خود را به صندوق می‌اندازند، رای آن‌ها رای به گفتمان‌ها، رویکردها، نگاه‌ها و برنامه‌ها است و انتظار دارند متناسب با رای تغییراتی در حوزه مدیریت ارشد صورت گیرد و فردی با رویکرد جدید مدیریت را بر عهده بگیرد.

رحمانی‌‌فضلی با تاکید بر این‌که همه آمدن‌ها و رفتن‌ها باید برای رضای خدا باشد، تصریح کرد: سیاست وزارت کشور در انتخاب استانداران انتخاب افراد بومی است تا آن‌ها با شناختی که از استان خود دارند افراد با تجربه، معتقد به گفتمان اعتدال و برنامه‌های دولت و همچنین افرادی پاک‌دست را انتخاب و سبب همگرایی بیشتر در استان‌ها شوند.

وی بر لزوم تعیین اولویت‌ها در حوزه کار استانداران تاکید کرد و گفت: استانداران باید در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی تمام اولویت‌ها را مشخص کنند.

وزیر کشور تاکید کرد: هم‌اکنون در استان مرکزی مسائل مربوط به آلودگی هوای شهر اراک و وضعیت بخش صنعت در اولویت‌ قرار دارد، آب نیز از مهم‌ترین مشکلات استان است که برای حل آن‌ها باید با برنامه و به صورت زیربنایی عمل کرد.

مشخصات خبر

مشخصات خبر

  • کد خبر
  • منبع خبر
  • لینک کوتاه
کد خبر:۹۸۷ – سرویس سیاسی
خبرگزاری فارس
www.arakmag.ir/?p=987

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 9 = بیست هفت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا