Tuesday , 19 February 2019 / سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
سرخط خبرها
خانه » اخبار شهر اراک » فرهنگی اجتماعی » استاندار گفت: برگزاری یادواره شهدا موجب ثبات نظام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.
استاندار گفت: برگزاری یادواره شهدا موجب ثبات نظام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.
استاندار استان مرکزی

استاندار گفت: برگزاری یادواره شهدا موجب ثبات نظام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس علی‌اکبر شعبانی‌فرد ظهر امروز در چهارمین یادواره شهدای کارمند استان مرکزی، اظهار داشت: ایران اسلامی با تأسی از فرهنگ جهاد و شهادت توانسته است از توطئه‌های دشمنان مصون بماند و به توفیقات بسیاری دست یابد.

وی، استقلال و پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران را مرهون خود شهدا و صبر و بردباری خانواده شهدا خواند.

استاندار مرکزی افزود: امروز کسانی که بر طبل جنگ در دنیا می‌کوبند به برکت یاد شهدا با وجود توطئه‌ها و نقشه‌های فراوان نتوانسته‌اند ذره‌ای به انقلاب اسلامی خدشه وارد کنند و به نظام ارزشمند اسلامی لطمه‌ای وارد سازند.

شعبانی‌فرد، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، مقاومت ملت ایثارگر، وجود رهبری و ولایت فقیه را از عوامل پایداری انقلاب اسلامی عنوان کرد و بیان داشت: امروز بیداری اسلامی در منطقه و فرهنگ ایثار که در کشورهای مصر، لبنان و فلسطین جریان دارد از فرهنگ و انقلاب اسلامی ایران درس گرفته است.

وی با بیان اینکه در روزهای آغازین جنگ که برخی از دولتمردان شرایط را سخت می‌دانستند و معتقد بودند باید شکست را پذیرفت، امام خمینی(ره) جواب نه محکمی به استکبار داد، گفت: امام خمینی(ره) با این کار درس پایداری و مقاومت به جوانان داد و با نهادینه کردن فرهنگ ایثار جوانانی شایسته تربیت کرد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: جوانانی که در دانشگاه انقلاب تربیت شده بودند در دانشگاه جنگ با پیروی از فرهنگ سرخ شهادت و  اطاعت از رهبری در برابر مزدوران و ظالمان ایستادگی کردند.

شعبانی‌فرد با اشاره به مسئله سوریه بیان کرد: امروز سیاست دنیای استکبار برای مقابله با بیداری اسلامی تحت عنوان اسلام و با پول‌های شیوخ مرتجع شکل گرفته و آنان نیروهایی را آموزش می‌دهند و در کشورهای مختلف تروریست تربیت کرده و به سوریه و کشورهای اسلامی برای کشتار مسلمانان اعزام می‌کنند تا اسرائیل غاصب در حاشیه‌ای امن قرار گیرد.

وی ادامه داد: هدف دشمن در خاور میانه راه‌اندازی جنگ در عراق، سقوط دولت‌های عراق و سوریه و ایران و سرکوب حزب‌الله بود.

وی، شهدا را مظهر قدرت و تداوم نظام اسلامی دانست و متذکر شد: فرهنگ جهاد و شهادت موجب شد انقلاب ایران همواره پا برجا بماند و ملت ایران آسیب ناپذیر کند.

مشخصات خبر

مشخصات خبر

  • کد خبر
  • منبع خبر
  • لینک کوتاه
کد خبر:۵۴ – سرویس فرهنگی اجتماعی
خبرگزاری فارس
www.arakmag.ir/?p=54

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شش × 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا